Görsel Tasarım için Faydalı Konular - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
Görsel Tasarım için Faydalı Konular

Görsel Tasarım için Faydalı Konular

Harika bir renk seçmek, harika tasarımın anahtarlarından biridir.

 

 

Nesnelerinizi hizalayın

 

Bu, farklı ebatları ne olursa olsun, tasarım öğelerini pratik bir düzende tutmaya yardımcı olur. Doğru hizalama, resimlerinize gelişmiş ve profesyonel bir görünüm kazandırmanın kolay bir yoludur. Mesajınızı desteklemek için simgeler kullanın. Blog yayınlarımızın içeriğini güçlendirmek için simgeleri oldukça geniş kullanıyoruz.

 

Kendi tasarım kurallarınızı takip edin

 

Kendiniz için belirlediğiniz olanlar. Bunlar muhtemelen belirli kurallar olmayacaktır. Ancak daha ziyade, belirli bir renk, çizgi, doku kümesini kullandığınız tasarımınızdaki durumlar. Bu seçimi seçerseniz, arkanı dönmeyin ve aksine bir şey yapın. Resminizde genel olarak tutarlılık sağlamak için "tasarım kurallarınız" ile tutarlı kalın.

 

Yazı tipi çeşitlerini kullanma

 

Örnek;  "aile" tek bir yazı tipinden metin kullanmaktır. Bir "aile" yazı tipine Arial Siyah, Arial Dar ve Arial Rounded MT Bold gibi değişkenlerle birlikte temel Arial yazı tipine sahip Arial olacaktır. Bu yazı tiplerinin hepsi farklı görünüyor. Aralarında, tasarımlarda birlikte kullanıldığında bir tutarlılık hissi verecek kadar ortak bir konu var.

 

Bir anlam ifade oluşturmak için bir çizgi (veya iki) kullanın

 

Çizgiler, bir görüntüye demir atmalarına yardımcı olur ve genel bir düzen olduğuna karar verir. Metninizi demirleyerek metninizin etrafına koyarak resminizdeki çizgileri kullanın. Ayrıca, çizgiyi görüntüdeki çeşitli öğeler arasında "ayırıcılar" olarak koyabilirsiniz. Bu ikinci durumda, elemanların ayrılması konusundaki duygusu tasarımda planlama ve koordinasyon duygusunu geliştirir.

 

Tasarımınızı planlayın

 

Bu ipucunu, planlamanın çoğu insanın grafik tasarım sürecinde nereye düştüğü ayna ipuçları listesi aracılığıyla orta yola koyduk.İlk önemli adım olarak planlamaya değil, tasarımcı olmayan ortalama tasarımcı, tasarım sürecine girdikten sonra tasarım planları hakkında ciddi düşünmeye başlar.

Planlama aşamasının uzun olması gerekmez. Aslında, sadece bir iki dakika olabilir. Ancak, tasarıma başlamadan önce neyi başarmak istediğinizi biliyorsanız, işleri daha çabuk halledeceksiniz .

 

Parlaklık seviyelerini ayarlayarak görüntülerin üzerine metin ekleyin

 

Tasarımınız metin üzerine metin yerleştirmeyi içerdiğinde, arka plan resminin parlaklık düzeyini ayarlayın veya renk yer paylaşımı ekleyin. Bu şekilde, arka plan resmi metnin rengini dengeler ve metnin okunabilir olmasına ve tasarımın hala temiz ve net görünmesine neden olur.

 

Kimin için tasarladığınızı düşünün.

 

Bu tamamen kendi kişisel zevkiniz için değilse, muhtemelen belirli bir kitleye yönelik olarak tasarım yapıyorsunuz demektir. Aslında bunu "kim" için tasarladığınızı unutmayın. Bu, tasarımınız için hedef kitlenin gerçekten görmek istediği ve olumlu tepkiler vereceği bir şey oluşturmanızı sağlar.