Grafik Tasarımcının Sorumlulukları - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
Grafik Tasarımcının Sorumlulukları

Grafik Tasarımcının Sorumlulukları

Grafik tasarımcıları müşterileri ile doğrudan ilgilenebilir. Bir ajansda çalışan müşteriler, müşteri iletişim sorumluluğunu üstlenen bir hesap müdürü tarafından kısa bilgi alabilir. Tasarımcılar ayrıca, metin yazarları, fotoğrafçılar ve satış personeli gibi projelerde yer alan diğer meslektaşları ile yakın işbirliği içinde çalışmak zorundadırlar. İşi kazanmak için, fikirlerini potansiyel müşterilere 'adım atmak' için resmi sunumlara katılabilirler.

 

Grafik tasarım çok çeşitli ürün ve etkinlikler için gereklidir;web siteleri,paketleme,dergiler,kurumsal kimlik - kuruluşlara görsel bir "marka",reklâm,sergiler ve sergiler.

 

Grafik tasarım başlamadan önce proje gerekliliklerini öğrenmeleri ve  projenin ne kadar süreceğini tahmin ederek bir maliyet teklifi sunmaları gerekir. Müşterinin ihtiyaçlarını karşılayan nihai tasarımlar oluşturmaları, müşterilerin son görüşlerine göre tasarımları değiştirme imkanı vermeli.Ayrıca baskıya gönderilecek tasarımların düzeltilmesi ve hazırlanması, kaba eskizlerin yanı sıra, çoğu grafik tasarım çalışması artık bilgisayarda yapılmaktadır. Grafik tasarımcıları özel endüstri standardı grafikler veya çoklu ortam yazılım paketleri kullanmaktadır. Tasarımcılar, istedikleri sonuçları elde etmek için farklı medyayı (örneğin fotoğraf ve illüstrasyon) kullanabilir.