Grafik Tasarımda Yaratıcılık - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
Grafik Tasarımda Yaratıcılık

Grafik Tasarımda Yaratıcılık

İster sosyal medya için yaratıcı bir grafik veya yaklaşmakta olan bir etkinliğe davetiye tasarlayın; grafik tasarımın uygulaması geniş ve çok yönlüdür. Yazı tipi eşleştirme ve ölçekten, hizalamaya ve boşluğa kadar, tasarım dünyasının yönleri karmaşıktır. Bu tasarım ipucu size  yaratıcı sürecin zirveleri boyunca yardım edecektir.

 

Yazı biçiminizi sınırlayın

 

Başlıklar, altyazılar ve gövde metni için bir yazı tipi veya yazı tipi seçerken basit ve etkili grafik tasarımı için kolay okunur yazı tipleri kullanın. Birden fazla yazı tipi taraması zor bulunuyor, bu nedenle basit bir yazı koleksiyonuna yapışıyor. Aileron yazı tipi ailesinden, basit ve modern bir estetiğe sahip, geometrik "sans serif yazı" biçimindeki türevlerini kullanıyor.

 

Ölçek

 

Orantılı vurguya ihtiyaç duyan tür, şekil veya kompozisyon özelliklerine ölçek uygulayın. Büyüklüğünde arttığında iyi görünen uygun yazı biçimlerini yaparken bu tekniği geliştirmek için uygun renkleri kullanın.

 

 

Diğer elementler

 

Boş alan doldurmak, metni hizalamak veya çok fazla yer kaplayan kelimeleri yoğunlaştırmak için harf aralığı kullanın. Bununla birlikte, okunamayacak kadar harf aralığını azaltmamaya dikkat edin ya da harflerin birbirinden ayrılması için artması yeterlidir. Burada,  'Saygı' sözcüğünde azaltılmış  harf aralığı , alanın görsel bir sunumu veya eksikliği gibi yoğun bir etki yaratır.

 

 

Renklerinizle zeki ol

 

1-3 birincil renk ve birbirini tamamlayan ve birbirini tamamlayan ek bir 1-3 ikincil renk içeren bir renk şeması seçin. Kontrast için parlaklığı ayarlayarak tutarlılık için aynı renkteki farklı tonları kullanın. Daha ince yazı karakterleri, renkli bir arka plana karşı daha güçlü bir ayrıma ihtiyaç duyacaktır. Burada parlaklık, netlik ve okunabilirlik için orman yeşil arka planına karşı dengelenmiştir.

 

Temiz, berrak

 

Resmin parlaklığını ayarlayarak metnin renklerini dengeleyerek kontrastı artırın, böylece tasarım net ve kolay okunur hale getirilir. Bu güçlü bir 'kesme' efekti oluşturmak için bir görüntünün üzerine beyaz veya siyah metin uygulamanın harika bir yoludur.

 

Yazı tiplerinde de his yaratın

 

İçeriğiniz için bir yazı tipi seçin. Kenarları yuvarlatılmış yazı biçimleri genellikle daha samimi, Quicksand burada kullanılır. Sert kenarlı geometrik yazı tipleri (sans serifler) sağlam ve güçlüdür; serifler zarif ve sofistike bir görünüm taşır.

Tasarım dengesi ve kompozisyon için bir çizgi veya süsleme uygulayın. Burada, metin taklitçileri ve kenar boşluğu çizgisinin solundaki bir çizgi ve metin bloğunu sabitler.

Basit tutun, ancak temel bilgilerinizi unutmayın. Her unsurun tasarımda olmasının ve fontların, renklerin, şekillerin ve çerçevelerin sayısını minimumda tutmasının bir nedeni olduğundan emin olun. Metinde zıt ton renk kombinasyonları kullanmak keskin ve okunması kolay. Kopyanızı içermek için sağlam bir çerçeve uygulamak adesign'ın kompozisyon yapısını geliştirecektir.

Bir belge veya sunumda estetik birliği sağlamak için en kolay yol, sayfaları çoğaltıp ardından metin düzenleme ve resimleri değiştirme yöntemidir.

 

Yaratıcılık ve Özgünlük

 

Orijinal grafiklere ulaşmak için yaratıcı yeteneklerinizi ve grafik tasarım becerilerini zorlayın. Yaratıcı ve deneysel olun ve farklı yazı biçimlerini ve filtreleri seçin ve birleştirin. Eğilimleri kaçının ve kendi benzersiz tarzınıza uygun desenler yaratın, işinize kişisel damgasını bırakın.