İçerik stratejisi nedir? - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
İçerik stratejisi nedir?

İçerik stratejisi nedir?

Bir içerik stratejisi somut fakat tekrarlayan bir plandır. Bu plan size ve ekibinize içeriğinizi koordine etmek, oluşturmak ve dağıtmak için gereken süreç, zaman çizelgesi ve paydaşları açıkça tanımlamanıza izin verir. İçeriğiniz, bir içerik stratejisi aracılığıyla idrak edildiğinde ilgi çekici ve tutarlı olacaktır.

                                                                          

Bu içerik stratejisiyle, birincil hedefiniz, doğru içeriğe, doğru kitleye, doğru zamanda, doğru hedeflerle birlikte sunmak olmalıdır. "Doğru" hedef, sadece işinizin genel misyonuyla uyumlu olmamakla birlikte işinizin genel misyonunu güçlendirmektir. İçeriğin her işletmenin temelinde olduğunu ve mesajlaşmanızı tutarlı hale getirmek için stratejinin gerekli olduğunu açıklıyor.

 


Misyona özel içerik

 

Her şeyden önce, bir içerik stratejisi, oluşturduğunuz içeriğin işletmenizin misyonunu ve hedef kitleyi göz önünde bulundurmasını ve bu misyonun her içerikte ilerletilmesini sağlamanıza yardımcı olacaktır. Bir içerik stratejisi, işinizdeki paydaşlar tarafından bir dizi disiplinden yürütülmesi içindir. Bu, her içeriğin işletmenizin misyonuna oturtulmasını ve hedef kitlenizin ihtiyaçlarına odaklanmasını sağlar.

 

Yüksek kaliteli, müşteri odaklı içerik.
 
 
Bir içerik stratejisi ile, yayınladığınız her bir içerik parçasıyla kasıtlı olabilirsiniz.
Kitlenizi eğlendirmek ve eğlenmek için markanıza bakmak ister misiniz? Onları hizmetlerinizi zenginleştiren değerli araçlar ile donatmak ister misiniz? Kitlenizle etkileşim kurmak için ne tür bir strateji uygularsanız , müşteri edinme, müşteri tutma ve müşteri memnuniyeti gibi somut ve anlamlı müşteri metriklerini iyileştirebilirsiniz .
 
 
Sizin için uygun bir içerik stratejisi oluşturun
 
 
İster bir bağlı kuruluş, ajans sahibi, serbest çalışan veya pazarlamacı olun, bir içerik stratejisi işletmeniz için çok önemlidir. Bir içerik stratejisi, içeriğinizi koordine etmek, oluşturmak ve dağıtmak için gereken süreci, zaman çizelgesini ve paydaşları açıkça tanımlamanıza izin verecektir.