İdeal Web Sitesi Tasarım Aracı - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
İdeal Web Sitesi Tasarım Aracı

İdeal Web Sitesi Tasarım Aracı

İdeal bir web tasarım aracı webin interaktif ortamına uymalıdır ve tasarımcının tuvallerini doğrudan manipüle etmesine izin vermelidir. Tasarımcıların bir editöre kod yazması ve ardından bir eylem sonucunun niyetiyle uyuşup uyuşmadığını görmek için başka bir yere gitmesi gerekmez. Bu, yaratıcı bir iş yapmak için o kadar gizli bir yol.
 
 
İdeal bir web tasarım aracı, yaygın web geliştirme temelleri etrafında görsel soyutlamalar oluşturmalıdır. Tasarımcılara dinamik veriler üretme ve tasarımı ve düzenleri sorunsuz bir şekilde enjekte etme gücü vermelidir. JQuery komut dosyalarına başvurmadan kullanıcı etkileşimlerini görsel olarak belirtmeyi mümkün kılmalıdır. Ve tasarımcılara esnek stil sistemleri ve yeniden kullanılabilir. Bileşenler yaratma yetkisi vermeli ve programlamada arka plana ihtiyaç duymadan bunu yapmalıdır.
 
İdeal bir web tasarım aracı, kodun ve uygulamanın özelliklerini aşmalı ve tasarımcıların veri, estetik, etkileşimler ve kullanışlılık gibi önemli konular üzerinde odaklanmasına yardımcı olmalıdır. Tasarımcılar veritabanları, FTP istemcileri, dosya küçültme, hatta HTML ve CSS kodu hakkında endişelenmemelidir. Aynı zamanda, webi oluşturan teknolojilere saygı göstermeli ve temiz, yapılandırılmış ve performans kodu üretmelidir.