İşletme Pazarlama İpuçları - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
İşletme Pazarlama İpuçları

İşletme Pazarlama İpuçları

Çevrimiçi pazarlama

 

İstatistikler, herhangi bir satın alma kararı vermeden önce internetin yüzde 80'inin internette arama yaptığını ve bu da, bir potansiyel müşterilerin arzulanan ürün veya hizmetleri aramaya başladığında güçlü bir çevrimiçi pazarlama kampanyasının doğru kitleyi çekebileceği anlamına geliyor. Bir web sitesi hazırlamak veya işletmenizle yakından örtüşen web sitelerine reklamlarınızı göstermek gibi sayısız promosyon yolu vardır. Yaygın olarak SEO ve Google adwords pazarlaması olarak da bilinen arama motoru optimizasyonu da bazı güçlü araçlardan web sitenize veya kampanyanıza daha fazla ziyaretçi ve potansiyel müşteri çekmek ve çekmek için.

 

- Sosyal medya pazarlamacılığı

 

Bazı insanlar sabahlarını dişlerini fırçalamadan önce sosyal web sitelerinde durumlarını güncellerken, Facebook, Twitter ve Pinterest gibi çekici, sosyal ve yararlı bilgiler ekleyebileceğiniz platformlardan yararlanarak güçlü bir sosyal medya pazarlama kampanyası için Pandora kutusunu açıyor. Diğer fikirli insanlarla paylaşmak. Onları şirket veya grup sayfalarınıza katılmaya teşvik etmek, sadık bir hayran kitlesi yapmanıza yardımcı olabilir.

Linked-in daha çok aynı fikirde iş adamları arayanlara özgeçmiş olarak işlev gören iş ağı gibidir. Ayrıca, işletme uzmanlığınız, odaklanmanız ve genişleme ile sürekli güncellenen bir işletme varlığı kurmanıza yardımcı olabilir. Bağlantılı sayfalarda yer alan yeni şirket, marka bilinirliği oluşturmak ve ürününüzü, hizmetlerinizi vurgulamak veya işe alım kampanyaları yürütmek için özel logo ve başlık içeren şirket sayfalarını kurmanıza da yardımcı olabilir.

 

Logo Tasarımı şirketinizin yüzü, bu nedenle ilk defa doğru yapmak önemlidir. Bu küçük yatırım uzun vadede geride kalıyor ve önümüzdeki yıllarda şirketinizle ilişkili kalmanız için kimliğiniz var. Ayrıca çevrimiçi ve çevrimdışı pazarlama ve marka bilinirliği oluşturmak için kullanabilirsiniz. Logo'yu resmi yazışmalarınızdaki ve e-posta imzanızın tümünde kullanmak, değiştirilemez bir güven değeri katmaktadır.

 

- Promosyon baskıları

 

Hayır, promosyon hediyelerinin yararlılığını inkar edemezsiniz. Promosyon ürünleri yalnızca sergiler veya ticaret fuarları ile sınırlı değildir ve müşterilerin sizinle çalıştıklarında ya da daha önce sipariş ettiklerinde özel olarak hediyeler beklemek eğiliminde olduğu için doğru bir şekilde çalışabilirler.

 

- Müşteri takibi / Satış sonrası ilişkiler

 

Müşterilere kullanıcı deneyimini ve ürün ve hizmet kalitesini takiben, işletmenize değerli geri bildirim ve fikir edinmek için harika bir yoldur. Onlara gönderilen bir teşekkür kartı ile birlikte bir takip çağrısı yaparak bunu kolayca yapabilirsiniz. Ayrıca, müşterilere bir rahatlık düzeyi verir ve yalnızca takip etkileşimi yüzünden sizi arkadaşlarına ve iştirakçilerine yönlendirmek konusunda daha eğilimli olurlar.

 

- Halkla ilişkiler kampanyaları

 

Kelimeyi yaymanın birçok yolu var. Bir çevrimiçi blog, maliyetten kolaylıkla kurabileceğiniz bu amaca ulaşmanıza yardımcı olabilir. Bu şekilde müşterilerinizi ve potansiyel müşterilerinizi en son gelişmelerle ilgili güncel tutabilir ve işinizle alakalı değerli içerik ve bilgiler de ekleyebilirsiniz. Herhangi bir özel ürün ya da hizmet başlattığınızda PR şirketlerinin hizmetlerini de kiralayabilirsiniz. Bununla birlikte, içeriğin kullanıcıları sonlandırmak için değer taşıyan bir şey olması önemlidir ve bu, PR makalenizin ana bloglar ve gazeteler tarafından toplanmasının anahtarıdır.