Kaliteli Web Sitesinin Özellikleri - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
Kaliteli Web Sitesinin Özellikleri

Kaliteli Web Sitesinin Özellikleri

Web sitesini oluştururken en iyi sonucu almak için aşağıdaki noktaları göz önünde bulundurun; Web sitenizdeki kaliteli içerik, aradıkları bilgileri kullanıcılara sağlayabilir. Web sitenizin ziyaretçileri, web sitenizde yayınladığınız yazılara duyduğu güveni ve bir satın alma işlemi gerçekleştirmeye çalışırken, ürünleriniz ve hizmetlerinizle daha rahat hissedeceksiniz. Anahtar kelime dolu içerik de yüksek arama motoru sıralamalarını elde etmek için çok önemlidir. Çoğu internet kullanıcısı aradıklarını bulmalarına yardımcı olmak için arama motorlarına güvenir. Yüksek kaliteli içerik oluşturmak için zaman ayırmak, artan arama motoru sıralamaları sayesinde büyük kazançlar sağlayabilir.

 

Basit ve Çekici Tasarım

 

İyi bir web tasarım için basit, ancak profesyonel olmalıdır. Tasarım içerikten uzaklaşmamalı veya dikkati dağıtmamalıdır. Aşırı Flash kullanımı ve hareketli görüntüler olan web siteleri çok dikkat dağıtıcı olabilir. Ziyaretçilere mesajınızı almanıza, mesajı rahatsız etmemenize yardımcı olması için tasarım kullanın. Renkler gözler üzerinde zor olmamalı ve metin okunması kolay olmalıdır.

 

 

Kolay Navigasyon

 

Navigasyon ve bağlantılar tasarım öğelerini web sitesine dahil etmek için fırsatlar sunar; Bununla birlikte, gezinme düzenleri, kullanıcının başka bir sayfaya taşınmak için nereye tıklayacaklarını bilmemeleri için ayrıntılı olmamalıdır. Ortalama bir ziyaretçinin dikkat süresi birkaç saniyedir ve aradıklarını bulmak zorlaşırsa o ziyaretçiyi çok çabuk kaybedeceksiniz. En önemli sayfalarınıza yapılan bağlantılar kolayca her sayfada bulunabilir. İyi bir temel kural, her sayfanın ana sayfanızdan iki tıklamayla erişilebilir olmasıdır.

Değişen veya sıkça güncellenen bir web sitesine sahip olmak, tekrar eden ziyaretçileri teşvik edecektir. Tekrarlayan ziyaretçiler daha sadık olacak ve satın alma ihtimali daha yüksek olacak. Sitenizi güncel tutmak için birkaç farklı seçenek vardır:

 

1- Siteyi güncellemek için düzenli içerik ekleyin. Bu, bir tasarımcıya ödeme yapmanız veya kendiniz işinizi yapmanızı gerektirecektir.

 

2 - Bir blog kullanın ve blog ile internet bağlantınız olan herhangi bir bilgisayardan web sitenize içerik ekleyebilirsiniz. Tek yapmanız gereken, giriş yapmanız ve yazmanızdır. Özel bir yazılım veya beceri gerekmez.

 

3 - RSS yayınlarıyla haber başlıklarını, hava durumunu, borsa etiketlerini vb. Web sitenize ekleyebilirsiniz. Ayrıca, çoğu blogun içeriğini RSS ile sitenize ekleyebilirsiniz. RSS yayınlarının yararı, yerinde olduğunda otomatik olarak güncellenmesidir.

 

Optimize

 

Başarılı bir web sitesi arama motoruna uygun olacaktır. Optimizasyon, tüm sayfalarınız için sayfa başlıkları ve meta etiketleri kullanma gibi şeyler içerir. Görüntüler için başlıklar ve alt etiketleri kullanmanız, optimizasyona ve erişilebilirliğe de yardımcı olabilir. Diğer alanlarda güçlü ancak optimizasyon açısından zayıf olan bir web sitesi bile kullanıcıların bulması zor olabilir.