Kartvizit Tasarımında Yapılan Hatalar - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
Kartvizit Tasarımında Yapılan Hatalar

Kartvizit Tasarımında Yapılan Hatalar

Girişimcilerin bir noktada kartvizit dizayn etmeleri alışılmadık bir şey değildir. Yeterince basit görünmesine rağmen, ilk kez kart oluştururken insanlara iş yapanlarda ortak kart hataları var. İşlemi sizin için daha kolay hale getirmek elinizden gelenin en iyisini yapmanız gereken yaygın hataların listesini derledik.

Kartvizit tasarımınız, kuruluşunuzun büyüklüğünden büyük ölçüde etkilenebilir. Tek kişilik bir operasyonu yürüten bir işadamı, ayarlamak istediği tonu yansıtan kartları taşımak daha kolay bir zamana sahip olacaktı. Örneğin, serbest çalışanların kendilerini rekabetten uzak tutmaları gerekiyor, çünkü genellikle çok şey var.

Bununla birlikte, büyük şirketler için kartvizit tasarımları, şirketi ve temel değerlerini yansıtan tasarımlara bağlı kalmak zorundadır. Markalaşma, organizasyonun tamamında tutarlı olmalıdır. Her ayrıntı, kullanılan renkler, yazı tipleri ve logolar dahil olmak üzere spesifik olmak zorundadır. Bu, kurumsal kartvizitlerin eğlenceli ve yaratıcı olamayacaklarını söylemek değildir. Yeni bir üye takımı her katıştırdığında sadece kartvizit üretiminin tutarlı olması gerekiyor.

 

 

Flimsy Kağıt Stok için Yerleşim

 

Çürük bir kağıt stoğu için asla razı olmayın. Ortalama bir insana kağıt kağıttır. İhtiyacınız olan tüm bilgi orada olduğu sürece harcama yapmanın hiçbir anlamı olmadığını görüyorlar. Hatta, maliyetleri düşürmek için daha düşük bir hisse senedi seçeneği kullanmanız konusunda ısrarcı olabilirsiniz. Fakat çürük kartvizitler genelde her yere bakılır. Bu nedenle kartları kalın bir kağıt stoğuna yazdırmanız önemlidir. Bütçenize izin veriyorsanız, kağıttan daha kalın kart stoğlarına bile yazdırabilirsiniz.

 

Kesme Şekilleri Düşünmemek

 

Birkaç yıl önce standart kartvizitler sadece standarttı. Ama bugün? Aralarından seçim yapabileceğiniz çok şekli var. Yuvarlak köşeler, yaprak, daire, yarım daire, oval ve daha fazla konuşuyoruz. Benzersiz olma konusunda konuşmak, kesilmiş kartvizitler , kartlarınızı ön plana çıkarmak için tasarımlarınızı özelleştirebilmenize yardımcı olabilir. Artık katlanmış kartvizitleri yazdırabilirsiniz, bu da gayrimenkulünüzü ikiye katlar, görsellerinizi geliştirmek için size daha fazla yer bıraktırır.

 

Çok Fazla Bilgi Ekleme

 

Kartvizitler işinize giriş noktasıdır. Fikir, müşterilere daha fazla bilgi için nereye gidebileceklerini söylemektir.  Gereksiz bilgileri eklemeyin. Olduğu gibi çalışmak için sınırlı bir alana sahipsiniz. Ürün ve hizmetleri itmek için bir pazarlama aracına ihtiyacınız varsa, onun yerine broşür veya katalog yazdırmasını isteyebilirsiniz .

 

Çok Renkli

 

Kartvizit bir gökkuşağına benzediğinde, renkleri nasıl kullandığınızı tekrar gözden geçirmek en iyisidir. Renkleri kullanmanın arkasındaki fikir dikkat çekmektir. Kimse göze hoş gelmeyeni sevmez. İki veya üç renge sahip olmak yeterlidir.

 

Sosyal Medya Ekleme Ayrıntıları

 

Sosyal medya, iletişimin kralıdır. Sosyal medya kartuşlarınızı kartvizitlerinize dahil etmem bir hata olurdu. Sosyal medya iconları içerdiğini görmek için bilgilerinizi kontrol edin. Müşterilere kolayca ulaşılmasını isteyeceksiniz.

 

Bir Harekete Geçiş Ekle'yi Unutturma

 

Bununla ilgili çok açık görüşlü davranamazsınız, ancak dikkatli bir şekilde bir web sitesine dikkat çekmenizin sebebi, yeni başlayanlar için, alıcının teslim ettiği bilgilere ne yapacağını anlamasına yardımcı olabilir. Müşterilerinizin hangi eylemleri gerçekleştirmesini istediğinizi belirleyin ve tasarımınızı yansıtacak şekilde ayarlayın.