Katalog Tasarımı İpuçları - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
Katalog Tasarımı İpuçları

Katalog Tasarımı İpuçları

Kataloglar, müşterilerinizin önünde göz alıcı, fiziksel bir formatta çok fazla bilgi edinmek için uygun maliyetli bir yoldur. Sipariş ve tarama için onları okumakta ve onlara danışan müşterilerin ellerinde ve evlerinde bir reklam gücüne sahipler. Seçenekler, broşürlerden ilmek dikişli, bobine bağlı ve kare arkalı ciltlere kadar değişebilir.

Satışları artıracak bir katalog üretmek için yapmanız gerekenler ;

 

 

Kitlenizi Belirleyin

 

Kitlenizi anlamak, başarılı bir katalog yaratmanın ilk adımıdır. Müşteri verisi ve bilgileriniz, göndereceğiniz kişilere, neyi vereceğinize ve ne söyleyeceğinize ilişkin kararlarınızdan önce olmalıdır. Müşterilere hayatlarını kolaylaştıran ve daha bilinçli hale getiren bir ürün verin ve kullandırın.

 

Ürünler veya Hizmetler'i seçin

 

Hedef pazarınızı belirledikten sonra, satış stratejinizi inceleyin. Büyük satıcıları ve satıcıları eleştirel bir gözle inceleyin. Hangi ürünlerin çok çeşitli müşterilere en iyi tepki vereceklerini belirlemek için diğer pazarlama kanalı satışlarını inceleyin. Dijital baskıdaki ilerlemeler, katalogları belirli müşteriler veya potansiyel müşteriler için kişiselleştirebilmenizi sağlayan değişken verilere izin verir.

 

Yerleşiminizi Oluşturun

 

Hepimiz mağazalara girdik ve pozlamayı en üst düzeye çıkarmak için stratejik olarak yerleştirilmiş öğeleri fark ettik. Kataloğunuzu aynı şekilde sunmayı düşünün. Satıcılar, tüm ürünlerin eşit olarak ağırlıklandırılmamasını sağlamak için önemlidir. Müşteriler, nelerin yeni ve heyecan verici olduğunu öğrenmek isterler, bu nedenle onlara rehberlik edin.

 

Destek Stratejisi Hazırlayın

 

Kataloğunuz tek başına bir girişim olmamalıdır. Bunun yerine, kataloğu çok kanallı bir yaklaşımda tek bir araç olarak düşünün. Web sitenize veya sosyal medya sayfalarına gitmek için katalogları kullanın. Yaklaşan satışlar, etkinlikler veya hizmetler hakkında bilgi toplamak için direkt posta ve kartpostalları da kullanabilirsiniz. Omni-channel pazarlama, müşterilere tüm mevcut satın alma kanalları aracılığıyla sorunsuz bir marka deneyimi kazandırır.

 

Analiz Edin ve Değerlendirin

 

Kataloğunuzun performansını analiz etmek, stratejinizi geliştirmede ve mükemmelleştirmede önemli bir rol oynamaktadır. Satış stratejinizle değil, aynı zamanda ürün veya hizmet teklifleriniz konusunda size yardımcı olan bilgiler edinebilirsiniz. Neyin iyi satıldığına ve sayfa dönüşümünü anlamayacak duruma bakın. Herhangi bir özel teklifiniz veya harekete geçirici mesajınız olsaydı, bu sonuçları da ölçmenin bir yolunu bulduğunuzdan emin olun.