Katalog ve Dergi Tasarımı Yenileme Nedenleri - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
Katalog ve Dergi Tasarımı Yenileme Nedenleri

Katalog ve Dergi Tasarımı Yenileme Nedenleri

Bugün modern dergi yayıncılığında dergiler birkaç yılda bir yeniden tasarlanıyor. Birçok ünlü dergi, tasarımdaki değişikliği neredeyse başlangıçtan bu yana değiştirmedi ve tasarımını biraz güncelleştirdi. Yeniden dergi tasarım süreci birkaç kez olur. Bazı fikirlerin de bulunduğu yeni bir yayıncı varsa. Yayın tasarımının modası geçmişse, dolaşım düşüyorsa, eğer rekabet devam ediyorsa, yayınınız yeni bir izleyici kitlesine ulaşmaya çalışıyorsa, gördüğünüz gibi yeniden tasarımın pek çok nedeni var. Ama hangisi mantıklıysa? Editörler ve yayıncılar birçok kez yayın dünyasında kendi markalarını oluşturmak istiyorlar.

 

 

 

Diğer nedenler haklıdır ve en iyi görünümlü yayınlar bile bir noktada modası geçmiş, yayının görüntüsünü tazelemek ve yeniden tasarlamak için tek seçenek yeniden tasarım.

Bazen satışlar düşer ve bu, dergi görünümünü değiştirmek için iyi bir zamandır. Ancak, yeniden tasarımın nedeni ne olursa olsun, sadece yeniden tasarım uğruna bunu yapmayın. Tasarım becerilerini göstermek için yapmayın ya da mevcut düzenle sıkıldınız. Yeniden tasarım yaparken, büyük ve görünür olmasını sağlayın. Ayrıca yayınlanacak sorunlardan değişiklik yapmayın. Tüm değişikliklerinizi tek bir sayı halinde yapın. İçindekiler sayfalarını bir konudaki, gelecekteki ve haber bölümündeki özelliklerini bir sonraki sayfada yeniden tasarlamayın. Kendinize yeniden tasarlanmış bir konunun başlatılması için son tarih verin. Dergi satışları yükseldiğinde bir dönem yapın. Yazdan birkaç ay önce her zaman yeni tasarımlar başlamak için iyi bir yol olacaktır.