Kurumsal Kimlik Oluşturma - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
Kurumsal Kimlik Oluşturma

Kurumsal Kimlik Oluşturma

Kurumsal kimlik tasarımında dikkat edilmesi gereken ilk şey logo tasarımıdır. Logo tasarımı başlatılmış ve logo şirketin yapı taşıdır. Bu nedenle, logo tasarımının uygulama alanları çok dikkate alınmalıdır. Her alanda kullanılabilecek bir logo tasarımı, teknik imkanlar ve buna ek olarak, oturum açma kurumu tam olarak ifade edebilmelidir. Fatura ve makbuzlardan çalışanların iş kıyafetlerine kadar olan her şey için gereklidir. Kurumsal kimlik firmaların imzasıdır ve değişim net değildir. Bu nedenle, şirketlerin büyüklüğü ne olursa olsun, kurumsal kimlik tasarımı çok dikkatli yapılmalıdır. Çünkü bir marka imajı elde edersek, hedef müşteri tabanındaki farkındalığı artıracak ve hizmeti veya ürünleri teşvik edecektir.

 

Büyük firmalar için kurumsal kimlik

 

Şirketin kendi vizyon ve araçları ile geliştirilen ve herkes için ortak tanıma yapan tasarım yapılması gerekiyor. Kurumsal kimlik oluşturulurken firma ayrıntılı olarak incelenmeli ve pazarlama stratejisi şirket profilinin kaldırılmasıyla belirlenmelidir. Renk analiz ve grafik çalışmalar kurumsal kimlik çalışmasında ayrıntılı olarak yapılmalıdır. Kurumsal kimlik tasarımı tamamlanmış olsa bile,sonuca ulaşmak. 6 aylık ve 2 yıllık bir çalışma yürütecek. Kurumsal kimliğin yaratılması bir şirkete ek oluşturur.

 

Kuruluşun adı son kullanıcıya erişebilir ve kullanıcı üzerinde etki yaratabilir.

Kurumun özelliklerini görsel olarak aktarabilme,

Kurumun ürün veya hizmetlerinin kalite garantisi,

Kurumun ürün veya hizmet sektörünün bulunduğu yere ilişkin bilgilerin aktarılması,

Kurumun rakipleri arasında öne çıkma yeteneği gibi...

 

Kurumsal Kimlik Tasarımı Adımları

 

Bir kurumsal kimlik oluşturulurken yapılması gereken bir kaç temel adım var.

 

Tasarım süreci sona ermeden önce, tasarım uzmanları tüm işleri tespit etmeli ve firmayı onaylamalıdır. Şirket ne istediğine karar vermeli ve bunu yapmalıdır.

İkinci aşama zamanlamadır. Tasarım oluşturma sürecinde belirtilen zamana bağlı kalmak gerekir. Buna ek olarak, tasarımlar modern olmalı ve aşağıdakilere ayak uydurmalıdır. Bir başka aşama sunum aşamasındadır. Tasarım uzmanlarının sunumlarının firmaya yapıldığı aşamadır. Düzeltme aşaması olan aşamada, sunum aşamasından sonra firmanın istediği düzeltmeler gereklidir. Tasarımdaki gelişmelerle birlikte tasarım, firmanın ihtiyaçlarına uyar. Son aşamada şirket tarafından onaylanan tasarımlar tüm alanlara yayılmıştır.