Logo Tasarım için Renk Şeması - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
Logo Tasarım için Renk Şeması

Logo Tasarım için Renk Şeması

Bir renk şeması seçmek kurumsal markalaşmada ilk adımdır. Logo tasarım aşamasından başlayarak kurumsal kimliğinizin her yerine taşınır. Bunlar yalnızca logonuzda değil, web sitenizde, basılı materyalinizde, promosyon ürünlerinde, kurumsal tabela üzerinde, reklamlarda, antetli kâğıtta ve işletmenizin diğer her bölümünde de mevcut olacak renklerdir. Birisi işinizi düşünürken, bu renkler öngördükleri şeyin bir parçasıdır.

 

Başlangıçtan, kurumsal markanızla iletmek istediğiniz mesajı düşünmek ve renk şemanızın etkisini nasıl artırabileceğini ya da etkisini azaltabileceğini anlamak için önem taşır. Logonuz potansiyel müşterileriniz olan ilk irtibat noktanızdır. Marka tanımada en güçlü aracınız. Öne çıkmak istiyorsanız, daha büyük rakiplerden farklı bir renk şeması seçmek zorunluluktur.

 

Kurumsal markalaşma sürecini anlayan bilgili ve yetenekli bir tasarım ekibiyle çalışmak en büyük etkiye sahiptir. Sizi profesyonelce kaynaşmış pazarlama planı için en iyi seçeneklere yönlendiren bir ortağa ihtiyacınız var.