Logo Tasarım Trendleri - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
Logo Tasarım Trendleri

Logo Tasarım Trendleri

Eğilimlerin oldukça yoğun olarak değiştiği bu dijital çağda çekici bir logo tasarımı korkutucu bir görev olabilir. Aslında, en son logo tasarım eğilimleriyle kendinizi güncel tutmazsanız, işler daha da kötüleşir.

 

Her işletmenin kendine has bir kurumsal kimliği vardır ve bu da profesyonel bir logo ile yansıtılmalıdır. Bu nedenle, bir tasarımcının müşterilerinin her birini tatmin etmesi için çeşitli logo tasarım tekniklerinin ve trendlerinin farkında olması çok önemlidir.

 

Düz tasarım ile ilgili en iyi şey, sizi üstten geçmenizi istemediğidir. Sahip olduğunuz planlar ne olursa olsun, düz tasarım oldukça düzeltilmiş olacak. Bazen, basit gidiş logo bağımsız bir simge olarak belirtmek için en iyi çözümdür. Son birkaç yıldır gördüğümüz şey budur. Microsoft'dan Harvard Üniversitesine kadar pek çok marka, kimliğini tazelemek için basit yaklaşımı benimsemiş durumda. Benzer şekilde, artık sizin için daha spesifik olma vaktinin geldiğine inanıyorsanız, yeniden markalaşma için sadeleştirmeyi benimsemek yasal bir seçim olabilir.

 

Olumsuz boşluk

 

NBC logosu negatif alanın önemini mükemmel bir şekilde açıklayan en iyi örnektir. Şirket 1956'da o zaman eşsiz ve büyüleyici olan renk programlamasını göstermek için tavuskuşu logosu çıkardı. Aynı şekilde, mesajınızı kavramsallaştırma dokunuşuyla aktarmak istiyorsanız, negatif alan firmanızın logosu için benimsemeniz gereken trenddir.

 

Çizgi Sanat Tasarımı

 

Güzellik, şıklık ve eşsizlik çizgi sanatını markalaşma için takip etmek için eğlenceli ancak yaratıcı bir trend haline getirir. Bu nedenle birçok restoran ve kafede, kimliğini stilize etmek ve amaçlanan kitlelerine etkileyici bir izlenim bırakmak için böyle bir yaklaşım kullanılıyor.