Marka Kimliğini Tasarlamak - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
Marka Kimliğini Tasarlamak

Marka Kimliğini Tasarlamak

Bir grafik tasarımcının alabileceği en ilginç projelerden biri de bir logo tasarımı. Pazar araştırmasına dayanan logo seçeneklerini ortaya çıkarmak ve keşif süreci boyunca bazı tasarım ile uğraşmak yıldırıcı olabilir. Onu nihai olarak onaylanmış bir logoya indirgemek ve daha sonra görmek, bir tasarımcı için çok faydalı bir deneyim olabilir.

Bununla birlikte, çoğu zaman, bir logo yeterli değildir. Katman yönetimine sahip büyük organizasyonlar, herkesin markayı oluşturmasına yardımcı olan birleşik bir vizyon ve araçlar sağlayan eksiksiz bir kurumsal kimlik tasarımı gerektirir. Ancak önce bir marka, kimlik ve logo arasındaki farkı tanımlayalım.

 

Markaya Karşı Kimlik ve Logo Karşılaştırması
 

Bir Marka, algılanan görüntüye ve ardından bir şirkete, ürünlerine ve hizmetlerine yönelik duygusal tepki anlamına gelir. Aynı zamanda müşterilerin şirket hakkında birbirleri ile yaptığı görüşmeyi ve bunun nasıl yayıldığını temsil eder. Bir marka, tüketicinin bir ürün veya hizmeti diğerlerinden daha fazla tercih etmesi yönündeki beklentileri, anıları, hikayelerini ve ilişkilerini belirtir. 

Kurumsal Kimlik şirketi temsil etmek için kullanılan görsel araçları tanımlar. Kimlik sistemleri , stil yönergeleri ile eşleştirilmiş ve kurumsal imajın tutarlı olmasını sağlamak için bir çerçeve olarak kullanılan görsel bir bileşen paketidir. Marka öğelerinden ve stil yönergelerinden yararlanan görsel aygıtlardan bazıları şunlardır; kırtasiye , pazarlama teminatı , ambalajlama , tabela , mesajlaşma ve dijital projeler .

Bir Logo, müşteriler keşfetmek ve paylaşılmasını kolaylaştıran tanımlanabilir görsel öğedir. Genellikle bir simge (işaret veya sembol), logotype veya ikisinin birleşimi biçimindedir.