Şirketiniz için Bir Kimlik Oluşturma - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
Şirketiniz için Bir Kimlik Oluşturma

Şirketiniz için Bir Kimlik Oluşturma

Bir şirkete başlarken bakmanız gereken ilk şey kurumsal kimliğinizdir. Bu, birçok insanın tam olarak anlamadığı bir ticaret terimidir. Ancak temelde şirketinizin görünümünü nasıl sağlayacağınıza karar vermek için kullanılan basit bir deyimdir. Logolar, renkler, yazı tipleri, web sitesi, basılı malzemeler gibi. Birçok kişi, iş kurarken bunu öncelik olarak görmüyor ve o zaman düşünülmesi gereken diğer şeyler olacak gibi anlaşılabilir. Bununla birlikte, konuyla ne kadar ilgilendiğini görmek için dünyanın en büyük şirketlerine bakmanız yeterlidir. Çok fazla zaman harcamak ya da çok fazla para harcamak zorunda değilsiniz, ancak şirketiniz için yarattığınız görüntü her gün yanında olacak.

 

 

Logo

 

Şirketiniz için kurumsal kimlik oluşturulması için ilk başlangıç logodur. İyi bir şey bulduğu anda diğer tüm promosyon malzemelerinize eklenebilir. Bir nedenden ötürü, bunun gerçekleşmesi önemlidir. Uygun bir logo, Adobe Illustrator  veya Indesign  gibi bir vektör resim paketi  kullanılarak yapılmalıdır. Vektörel resimlerin ne olduğunu bilmiyorsanız, düzgün bir şekilde yapmasını istiyorsanız, ne yazık ki iş için doğru kişi değilsiniz. Vektör sanatı herhangi bir boyuta kadar büyütülebilir veya küçültülebilir.  Böylece kalite kaybı olmaksızın bir kartvizitten büyük bir bannera kadar herhangi bir alanda kullanılabilir.

 

Unutmayın;  Bir logo tasarımı, vektör olmalıdır.

 

Sonunda .ai, .pdf veya .eps gibi bir vektör dosyası türü ile başlamalısınız. Tasarımcı sizden iyi olmayan bir .psd veya .jpeg veriyorsa, vektör dosya türlerini değil, kendi kullanımınız için de bir .jpeg alabilirsiniz, çünkü vektör dosya türlerini olmadan vektör dosya türlerini açamazsınız.

Tam renkli ve ayrıca beyaz-siyah ve siyah-beyaz üzerinde çalışmalıdır. Dünyanın en büyük şirketlerinin logolarına bakınız; birçoğu çok basit ve sizinkinden de olamayacak hiçbir sebep yok. Tasarımcı firmanızın türüne uyan renkleri seçmenize ve gittiğiniz hissi iltifat etmenize yardımcı olacaktır. Bazı şirketlerin ciddiye girmesi, daha samimi görünmesi gerekiyor.

 

Şimdi şirketinizin marka tasarımı için geleneksel bir yer olan basılı kırtasiye ürününüzü, şirketinizin görünümü ve hissi hakkında bir birkaç fikir var. Antetli kâğıtlar, kartvizitler ve faturalar tasarlanabilir ve basılabilir. Araç grafikleri, tesisat tabelaları ve reklam afişleri gibi çok şey yapabileceğiniz daha modern tasarımlar var. Bunların hepsi kurumsal kimliğinizi güçlü bir şekilde kullanır ve kullandıklarında seçtikleri kimliğinizi güçlendirir. Unutulmamalıdır ki, bir antetli kâğıt efekti o kadar da iyi olmaz; ancak diğer pek çok baskı örneğiyle uzun süre sonra marka biraz ağırlık taşımaya başlayacak.