Stratejik Tasarım Uygulamaları - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
Stratejik Tasarım Uygulamaları

Stratejik Tasarım Uygulamaları

 

Stratejik olarak tasarlanmış bir web sitesi projesi yoluyla düşünmek için bu adımları düşünün. 

 

Müşterilerinizin Hedeflerini Tanımlayın

 

Müşterinin hedeflerini net bir şekilde tanımlamanız ve web sitelerini tasarlamanıza veya yeniden tasarlamanıza tam olarak neyin beklediğini anmanız gerekir.

 

 

Müşterilerinizin Hedeflerini Tanımlayın

 

Müşteriden web sitesi hedeflerinin ne olduğunu sormak yeterli bilgi verebilir. Bununla birlikte, müşterinin şirketin amaçlarını ifade edememesi yaygın bir durumdur.

 

Seçenekleri tartışmak için gereken zamanı harcayın. Stil ve web sitesi hedeflerini öğrenin. Ardından net bir yön ve amaç konusunda anlaşmaya varın. Web tasarımcıları genellikle sanatın üzerinde bir işleve sahip olma mücadelesi veriyorlar. Görsel olarak çekici ve dengeli bir düzen istiyorsanız, ancak web tasarımı işlevsel bir sanattır. Ürün satma, bilgi dağıtma, servislere erişim, eğlence ve daha fazlasını sunma işlevi, web site tasarımı yerine getirilmelidir. Hedefler, özellikle yeniden tasarlandığında herkes için net olmalıdır.

 

Web sitenizin görünüşü ve işlevleri, kime ve ne amaçla tasarlandığına bağlı olacaktır. Mesleğin, teknolojinin, cinsiyetin, yaşın, ortak ilgi alanının ve daha fazlasının demografik özellikleri estetik ve kullanılabilirliği seçmenize etki edecektir.

 

Marka Resim Sürücüleri Tasarımı

 

Tasarımcılar yeni eğilimleri ve fikirleri sever ve kolayca taşınabilir. Tasarımınız bir görüntü projeleri için resmin markayı temsil ettiğinden emin olmanız gerekir. Doğru adımlar ile ulaşılabilir hedefler, kitlenizin demografik özelliklerini belirlemenizde ve marka imajınıza net bir vizyon edinirsiniz.

"Ana Sayfa" sayfasındaki "Hakkımızda" metni açık olmalı, özlü olmalı ve ticaret terimlerinden arındırılmış olmalıdır. Fonksiyonu açıklayın, böylece karışıklık olmaz. Kayıt butonuna veya bağlantısına web sitesi ziyaretçisinin ilgisini çekmenizi sağlarsınız.

Kayıt işlemi, ad ve iletişim bilgileri kadar basit olmalıdır. Anket veya mali araştırma yapmayın. Kısa ve basit tutun, çünkü insanlar uzun sürülen formun görüşüne kapanabilir. Bu bilgiler gerektiği gibi ve gerektiğinde toplanabilir. Bu adımlar tasarımınızı, kayıtları artırma hedefine doğru yönlendirir.