Tasarım Sürecinin Önemli Aşaması Duygu - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
Tasarım Sürecinin Önemli Aşaması Duygu

Tasarım Sürecinin Önemli Aşaması Duygu

 

İyi tasarım, duygu ile güçlü bağları vardır. Bu tasarımcıların bildikleri ve anladıkları bir şeydir. Ne yazık ki, SEO tarafından yönlendirilen bir dünyada ve web teknolojisinin hiç bitmeyen evriminde, unutmak çok kolay bir şey.

Duygu, sağlam bir ticari kimliğin temelini oluşturuyor. En iyi logolar ve markalar, en iyi basılan ve dijital deneyimler, çok spesifik duygularla çok özel duyguları yakalar ve ifade eder. Bankalar iyimserlik, güvene odaklanıyor ve çoğu şimdi samimiyeti ve erişilebilirliği keşfediyor. Spor siteleri, heyecanı, tiyatroyu ve oynamak veya izlemek hakkında sevdiğimiz uzlaşmazlık kararlılığını sergiler. Mümkün olduğunca çok sayıda düzeyde, satış, tanıtım veya aydınlatmada bize yardımcı olacak bağlantıları yaratmaya çalışıyoruz. 

 

Görsel estetiğinden yarattığı tecrübeye, tasarıma verdiğimiz duygusal tepki , kısmi fizyoloji, kısmi matematik ve kısmi gizem. Tasarım konusundaki yaklaşımımız için de geçerlidir. Estetik açıdan daha fazla bilgi verir. Duygu, yapısının ve stratejisinin en iyisinde de mevcuttur. Tasarım, bir plan ve niyetle estetik iken plan ve niyet tüm insan resmini sarstığında tasarımcılar olarak rolümüzü kaybediyoruz ve amaçladığımız bağlantıları yapamamaktayız.

 

Tasarım ve dijital tasarım çalışmaları ile gelen diğer talepler karşısında, duygusal talepleri için geniş bir alan yaratmak zorundayız. Teknik, pazarlama ve iş zekası alanındaki kişisel yatırımlarınız kesinlikle beceri setinizin bir parçası olmalıdır, ancak işinize yarayacak duygusal zekanız vazgeçilmez olacaktır.

 

Tasarım sürecinizin önemli aşamalarında duyguların bilinçli ve etkili bir şekilde faktörlendiğinden emin olmak için ne yapabilirsiniz?

 

Çoğumuz için bilinçsizdir ve bir takım tasarımcılar bu şekilde kalmayı tercih etmektedir. Yine de, sürecin doğal bir parçası değilse, onu dahil etmek ve kendinize hatırlatıcılar vermek için bilinçli bir tercih yapmanız gerekir. Duygusal zeka ve duygu konularını tasarımda araştırın. Kendiniz için yeniden tanımlayın ve henüz orada değilse kişisel tasarım "manifesto" hangisi olursa olsun ekleyin.