Web Geliştirmede Yeni Trendler - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
Web Geliştirmede Yeni Trendler

Web Geliştirmede Yeni Trendler

Günümüzün dijital pazarında ayakta kalmak, web sitenizin teknoloji ve tasarım trendlerini en iyi şekilde kullanmasını gerektiriyor. Ancak tasarım trendlerini geliştirme olmadan düşünemezsiniz. Web tasarımı arkasında kodlama ve programlama bir sitenin tasarım öğelerini hayata getiren şeydir. Burada, başlamanıza yardımcı olacak en yeni eğilimlerden bazılarına göz atıyoruz.

 

E-ticaret için OpenCart

 

Günümüzün hızlı tempolu, hızlı takip edilen dünyasında, insanlar günlük görevlerin en temelini bile hızlandırmak istiyorlar. Buna alışveriş de dahildir. Giysilerden aletlere, kağıt havlulara ve vitaminlere kadar olan insanlar, perakende ihtiyaçlarını ortaya çıkarmalarına ve hepsini bir düğmeyi tıklatarak doğrudan kapılarına ulaştırmalarına yardımcı olmak için cihazlarına dönüyor.

 

Bu, yakın zamanda yavaşlama imkanı olmayan patlayan bir iş. Dünya çapında e-ticaret satışlarının  1,9 trilyon dolar olduğu tahmin ediliyor. 2020'de küresel satışların 4 trilyon dolara ulaşması bekleniyor. Takip edebilmek için, e-ticaret geliştiricileri şimdi gezinmek ve barındırmak kolay platformlar arıyor.

 

OpenCart, geliştiricilerin göreceli kolaylıkla uzantılar ve özelleştirmeler oluşturmalarını sağlayan bir e-ticaret platformudur. Yönetim paneli, geliştiricilerin platformlarına akıllı telefonlarından ve tabletlerinden erişmelerine ve yönetmelerine olanak tanıyan basit ve gezinilebilen menülere sahiptir. Bu, artık mobil uyumludur. Platform ayrıca geliştiricilere bir çok seçenek ve destek sunuyor. Bugün itibariyle OpenCart forumunda binlerce çok dilli mesaj var; 12.000'den fazla uzantı ve seçilebilecek birden fazla hazır tasarım şablonu. Platform aynı zamanda çoklu mağaza moduna sahiptir ve birden fazla çevrimiçi mağazanın bir yönetici panelinden yönetilebilmesine olanak tanır. Ve en önemlisi de, platform Google dostu. Geliştiricilerin SEO uygulamalarını izlemesi ve artırması için bir Google Analytics uzantısı kolayca yönetici kontrol paneline eklenebilir.