Web Site Güvenliği Önemi - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
Web Site Güvenliği Önemi

Web Site Güvenliği Önemi

İnsanlar genellikle güvenliği, bir kişinin sitesini ziyaret ederken ve bir hizmete karar verirken en önemli faktörlerden biri olarak değerlendirir. Siteniz son derece yavaşsa, modası geçmiş görünüyorsa ve güvenli olduğunu gösteren herhangi bir gösterge yoksa, ziyaretçiler sayfaları yükleyebileceklerinden daha hızlı geri çevirecektir. Bununla birlikte, siteniz, müşterilerle site arasındaki bilgilerin aktarılmasını sağlamak için bir SSL Sertifikası kullanıyorsa, ziyaretçileri anında daha fazla güvende hissedecek ve dolayısıyla bir dönüşüm şansınızı artıracaksınız.

 

Bazı web siteleri örneğin, bir e-ticaret sitesinde bir ödeme sayfası gibi bir şeye daha fazla güvenlik sağlamak için kullandıkları güvenlik sertifikaları veya yazılım türlerinin bir logosunu eklemek üzere ilerlemektedir. Şaşırtıcı bir şekilde, bu ödeme işlemi sırasında müşterileri rahatlatmak için kanıtlanmıştır.Güvenlik illüzyonunu oluşturmak için kullanmadığınız bir programın logosunu eklemeniz kesinlikle yasadışı olduğundan, uyguladığınız güvenlik programlarının logosunu eklemeniz gerektiğine dikkat edilmelidir.

 


 

Ziyaretçilerin İstediğini Sunmak

 

Sonuçta, sitenizin ziyaretçilerine sunacak bir şeyler olup olmadığını değerlendiririz. Bu nedenle pek çok pazarlama şirketi, iyi ve tutarlı içeriğin öneminden bahsediyor. İçeriği çeşitli şekillerde düşünün; bloglar, videolar, yeni ürünler veya yeni resimler olabilir. Bu şeyler sürekli olarak sitenize eklenmeli ve web tasarım için gelişimleriniz her geçen gün daha da iyi olmalı.

 

Buna ek olarak, iyi içerik, ihtiyaç duyduklarını hızlı ve estetik olarak sevindiren bir şekilde sunan, yüksek performanslı, gezinilmesi kolay bir siteyle eşleştirilmelidir. Buna güvenlik konforunu eklerseniz, kendinize sadece ziyaretçiler için iyi performans göstermeyecek, aynı zamanda arama motorları için de bir performans sergileyecek bir site bulacaksınız.