Web Sitesi Google'da Üst Sıralara Nasıl Çıkar? - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
Web Sitesi Google'da Üst Sıralara Nasıl Çıkar?

Web Sitesi Google'da Üst Sıralara Nasıl Çıkar?

Arama motorlarında işletme sitenizin beklediğiniz sıralarda yer almasını istiyorsunuz. Fakat nereden başlayacağınızdan emin değil misiniz? Bir SEO Aajansı ile anlaşmanız en doğru yoldur. Fakat bütçeniz için uygun değilse kendiniz bir formül arıyorsanız bu yazıdaki bilgililer sayesinde, sitenizin düzgün şekilde optimize edilmesini ve olabildiğince kısa sürede sıralama yapmaya başlamasını sağlayacaktır.
İncelemeye başlayın…

 

 

Uzun İçerik

 

Daha uzun içerik ve yüksek sıralamalar arasında bir korelasyon var . Hedef kitlenizle özellikle alâkalı konuları düşünün, ardından bu konunun her açısını kapsayan derinlemesine blog yazıları oluşturun. İçeriğinizin ne kadar süreyle yer alması gerektiğine ilişkin çeşitli çalışmalar yapın. Herkes, Google'ın en iyi 10 sayfasında yer alması için sayfada en az 1100+ kelimeye sahip olduğunu göstermiştir.

301 Yönlendirmeleri Kullandığınızdan emin olun, 302'leri değil.

301'ler, içeriğinizin kalıcı olarak taşındığını ve tüm SEO ve sıralamaların yeni sayfaya yeniden dağıtılması gerektiğini gösterir.

 

Google'ın Sitenize Erişmesini Engellemeyin

 

Herhangi bir arama trafiği almıyorsanız sitenizin bölümünü kontrol edin ve böyle bir şey arayın.
Bunun gibi şeyler için robots.txt dosyanıza da göz atın:

 

Mobil Cihazlar İçin Optimize Edin

 

Bunun için Google'ın mobil dostu aracı yardımcı olabilir. Siteniz mobil cihazlara uygun değilse, duyarlı bir tasarıma, mobil uygulamaya veya özel mobil siteye geçmeniz gerekir. Wordpress tasarımı kullanıyorsanız, mobil ziyaretçileriniz için otomatik olarak bir mobil temaya geçmek için WPTouch eklentisini yüklemeniz faydalı olacaktır.

 

Site Hızı

 

Sitenizin ana sayfalarının ne kadar hızlı yüklendiğini görmek için Google'ın PageSpeed ​​Insights'ı kullanın.

 

Açıklayıcı URL'leri Kullanma

 

URL'leriniz her zaman sabit olmalı ve yalnızca rasgele harfler veya rakamlar (dinamik URL'lerle bulabileceğiniz gibi) değil, açıklayıcı anahtar kelimeler kullanmalısınız.

 

Domainleriniz “com” olmalıdır.

 

Üst düzey sayfaların %84'ü “com” alan adını kullanmaktadır. Bu yüzden sizde mümkünse “com”  alan adı almaya özen gösterin. Alan adınızda anahtar kelimelerinizi kullanmakla çok fazla endişelenmeyin; URL'nizi markalaşma amacıyla kullanmak daha da önemlidir.

 

Kullanıcıları ve Arama Motorlarını ilgili İçeriğe Yönlendirmek

 

Yapay olarak belirli anahtar kelimeler için sıralanacak anahtar kelimeli zengin metin ekleme hakkında endişelenmeyin. Bunun yerine, okuyucularınıza en mantıklı olacak doğal bağlantı metinlerini kullanmaya odaklanın.

 

Başlık Etiketleri

 

Sitenizin her sayfasının kullanıcılara ve arama motorlarına sayfanın ne hakkında olduğunu söylemek için benzersiz ve açıklayıcı bir başlık etiketi kullandığınızdan emin olun. Consult HTML İyileştirmeleri raporunu  sitenizin başlık etiketleri ile herhangi bir potansiyel sorun olup olmadığını görmek için Google Web Yöneticisi hesabında kontrol edin.

 

Arama Sırasında Zengin Snippet'leri Göstermek İçin

 

Bu işaretlemeyi sitenize ekleyerek, Google'ın sitenizin neyle ilgili olduğunu daha iyi anlayın ve zengin snippet'lerin arama sonuçlarında sitenizin yanında görüntülenmesini sağlayın. Zengin snippet'lerin neleri ve bunların nasıl kullanılacağı hakkında harika bir genel bakıştır.

 

Blog Sayfası Oluşturun ve Yazın.

 

Temel bir işletme web sitesine sahip olmak harikadır, ancak sitenizde bir bloga düzenli olarak benzersiz ve alakalı içerik eklediğinizde size en iyi arama trafiği çekme şansı verilir. Beklentilerinizin ve müşterilerinizin hangi konudan ilgilendiğini bulun ve bu konularda hitap eden uzun metrajlı içerik yazın. Mümkünse, blogunuzu işletme sitenizin kök alanına (örn. www.siteniz.com/blog) taşıyın ve ayrı bir alan adında tutun.

 

İlgili Anahtar Kelimeleri Bulun

 

Anahtar kelimeler, birkaç yıl önce bile yaptığınız önem düzeyini koruyor. Bununla birlikte, anahtar kelime araştırması, popüler ve alakalı konuları sitenize eklemek için iyi bir yoldur.İçerik Pazarlaması, Arama Sıralamasında ki Anahtardır.Blogunuz vasıtasıyla yüksek kaliteli içeriği yaratmak ve dağıtmak, sosyal medya ve e-posta listesi, yüksek sıralamaları elde etmek ve sürdürmek, umutları ile güven oluşturmak ve en sonunda satışları arttırmak için anahtardır. Sadece arama motorları için içeriğinizi optimize etmeye odaklanmak yerine, arama motorlarının ve okuyucularınızın seveceği mükemmel, iyi araştırılmış içerik oluşturmak ve tanıtmak için bütüncül bir yaklaşım benimseyin.