Web Sitesi Hız Testi - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
Web Sitesi Hız Testi

Web Sitesi Hız Testi

Web sitenizi hem masaüstü bilgisayar hem de mobil cihazlar için test etmeniz gerektiğini unutmayın. Google'ın Mobil Dizini birincil arama dizini olacak şekilde ayarlandığından, mobil öncelik taşıyor. Yükleme işlemini yavaşlatabilecek pop-up'ları veya videoları kullanmaktan kaçının.

 

Web sitenizin Hızını Ölçme Araçları

 

Sitenizin hızını belirlemenize yardımcı olacak size beş ücretsiz araç öneriyoruz. Her biri performansını nasıl artırabileceğiniz konusunda farklı bilgiler sunar.

 

 

Web Sitesi Hız Testi

 

Sitenizin ne kadar süreyle yüklenmesi gerektiğini öğrenmek için URL'nizi Pingdom Web Sitesi Hız Testine girin. Analizleri ücretsizdir ve sonuçlarınızı almak için sitenizi kaydetmeniz gerekmez.

Onların aracı, URL'nizin yükleme süresini ve zaman içinde gönderilen diğerleriyle nasıl karşılaştırıldığını gösterir. Ek olarak, bu test, yükleme sürenizi nasıl azaltabileceğinize ilişkin ayrıntıları döndürür. Önbelleğinde değişiklikler yapmanız veya komut dosyalarınızda değişiklik yapmanız gerektiğini görebilirsiniz. Web geliştiriciniz, web sitenizin yavaş çalışmasını önlemek için bu önerileri takip etmenize yardımcı olabilir.

 

PageSpeed ​​Insights , Pingdom Web Sitesi Hız Testi'ne benzer bir araçtır. Halihazırda sahip olduğunuz oran optimizasyonunu değerlendirir. Neyin çalıştığını bilmek, çoğunlukla, neyin olmadığını bilmek kadar değerlidir. Ayrıca, her iki web sitesi de aynı öneri önceliklerini yerine getirirse, bu önerilerin adres edilmesi gereken alanlar olduğunu biliyorsunuzdur.

 

WordPress Sitenizi Nasıl Hızlandırır?

 

Zihninizdeki en büyük soru 'neden benim web sitem yavaş çalışıyor' sorunuz ise ve bir WordPress siteniz varsa WPEngine Speed ​​Aracı'nı kullanabilirsiniz .

WPEngine Speed ​​Tool, URL'nizin yüklenmesi için gereken süreyi test etmekle kalmaz aynı zamanda belirli sorun türlerini nasıl düzeltebileceğinizi de gösterir. Web geliştirme hakkında biraz bilgi sahibi olan bu araç, WordPress web sitenizin hızını artırmak için yapabileceğiniz çeşitli onarım işlemlerinden geçebilir.

 

WPEngine Speed ​​Tool tarafından sağlanan ayrıntı seviyesi, analizinizi almak için sitenizi kaydettirmeniz gerektiği gerçeğini ortadan kaldırır. Kayıt yaptırmak isteseler de test ücretsizdir.

 

WordPress sitelerine özgü olmasa da,  Web Sayfası Performans Testi , web sitenizin performansıyla ilgili her türlü veriyi verir. Hem Performans İncelemesi hem de İçerik Arızası, performansınızı ve müşterinizin deneyimini iyileştirmenin yolları hakkında değerli bilgiler sağlar. Kullanıcı deneyiminin, Google'ın sitenizi arama sonuçlarına yerleştirdiği yerlerde önemli bir rol oynadığını unutmayın.