Web Sitesi Yeniden Tasarım Kontrol Listesi - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
Web Sitesi Yeniden Tasarım Kontrol Listesi

Web Sitesi Yeniden Tasarım Kontrol Listesi

Dijital dünyada, işler neredeyse her gün değişiyor. Google, algoritmasını güncellemeyi sürdürür ve sesli arama gibi yeni teknolojiler insanların işletmenizi nasıl buldıklarını değiştirir. Günümüz web sitelerinin süper hızlı, mobil cihazlara uyumlu, kullanıcı dostu, tam olarak optimize edilmiş ve içerik ağırlıklı olması gerekir. Sitenizin de iyi görünmesi gerekiyor. Tıpkı giyim stilleri değiştikçe, web sitesi tasarımı da değişir. Siteniz bu zorlukları ne kadar iyi karşılıyor? Web Sitesi Yeniden Tasarım Kontrol Listemizi incelemenizi ve sitenizin bir güncellemeden yararlanıp faydalanamayacağını öğrenmenizi öneririz .

 

 

Yeniden tasarım süreci aşamaları
 

Keşif ve Planlama

Tasarım ve gelişim

İçerik ve Pazarlama

 

Web Sitesi Yeniden Tasarım Kontrol Listesi: Keşif ve Planlama

 

Öncelikle, sitenizin ne kadar iyi performans gösterdiğini bilmeniz gerekir. Yükleme sorunlarını bulmanın en iyi yolu  Pingdom Web Sitesi Hız Testi kullanmaktı. Analizleri ücretsizdir ve web siteniz yavaş çalışıyorsa, kontrol etmeniz gereken ikinci şey, sitenizin mobil cihazlara uygun olmasıdır. Sitenizin mobil ortamda nasıl performans gösterdiğini ve hızını Google'da nasıl belirlediğiniz konusunda çok önemli hale geldi. Web sitenizin daha mobil cihaz dostu olması gerekip gerekmediğini belirlemenin bir yolu, Google'ın Mobil Uyumluluk Testi'ni kullanmaktır.

 

Düşünmeniz gereken bir diğer husus da entegrasyon. Potansiyel müşteri toplamak için kurulan posta listeleri var mı? İletişim formları ve otomatik yanıtlar ne olacak? Siteniz sosyal medyanızla entegre mi? Bütün bu bileşenler, aynı vücudun bir parçasımış gibi birlikte çalışmalıdır. Sitenizin işlevlerinin ne kadar iyi olduğuna dikkatle baktıktan sonra, sitenizin hedeflerine bakmanın zamanı geldi.Hedeflerinizin ne olduğunu bildikten sonra, Web Sitesi Yeniden Tasarımınızın sonraki aşamasına geçebilirsiniz.

 

Web Sitesi Yeniden Tasarım Kontrol Listesi: Tasarım ve Geliştirme

 

Web sitenizi güncel ve özgün tutun. Resimlerinizin tarihleri görünmediğinden ve içeriğinizin her zaman aktif olduğundan emin olun ve bağlantılarınızı kontrol edin. Web'de gezinin ve size hitap eden web sitesi düzenlerini bulun. Ardından, müşterilerin neye benzeyecekleri konusunda onları değerlendirin. Düşünceleriniz olduğunda, web tasarımcınızla paylaşabilirsiniz.Özel web tasarım yaptırmaya karar verdikten sonra, şimdi kodu güncelleme zamanı geldi. Web tasarımını yüz olarak düşünürseniz kod, içindeki beyindir. Güncellenmiş programlama, işlevselliği artırır ve ayrıca, müşterinizin gördüğü güzel web sayfalarını oluşturur.

 

Web Sitesi Yeniden Tasarım Kontrol Listesi: İçerik ve Pazarlama

 

Bir site iki kategoriden birine girer. İş yaptığınız yer veya şirketinizi tanıtır. Her iki durumda da, etkili olabilmesi için web sitenizi pazarlamak çok önemlidir.Mümkün olduğunca çok potansiyel müşteriye ulaşmak istiyorsunuz. Bunun anlamı, arama sonuçlarında yüksek sıralamanız gerektiğidir. Web sitenize içerik ekleme, Google sıralamanızı iyileştirmenin başlıca yollarından biridir. SEO stratejileri trafiği yönlendirir ve kullanıcı deneyimini geliştirir. Bir blogunuz yoksa, o zaman bir web sitesinin yeniden tasarımının ana bileşenlerinden biri olmalıdır.

 

Bir web sitesi yeniden tasarımı de açılış sayfası optimizasyonunu ve yerel optimizasyonu içermelidir.