Web Tasarım ve Geliştirme İşiniz için Uygulanabilir Sosyal Medya İpucu - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
Web Tasarım ve Geliştirme İşiniz için Uygulanabilir Sosyal Medya İpucu

Web Tasarım ve Geliştirme İşiniz için Uygulanabilir Sosyal Medya İpucu

Sosyal medya, düşündüğünüzden daha zor en azından doğru yapıyorsanız. İşinizin, dikkatini çekmesi gereken diğer yönleri olduğunda sağlam bir sosyal medya stratejisi geliştirmek ve daha sonra sürekli bir şekilde uygulamak çok zaman ve çaba gerektirir. Gerçek şu ki, müşterileriniz, varolan ve potansiyeliniz çevrimiçi olarak önemli miktarda vakit harcıyor.

Ancak gerçek şu ki, müşterileriniz, varolan ve potansiyeliniz, çevrimiçi izlemek, öğrenmek, ilgi çekici hale getirmek, satın almak ve çalışmak için önemli miktarda harcama yapıyorlar.  

Sosyal medya kullanıcılarının yüzde 73,4'ü bir ürüne veya hizmetlere ilgi duyduklarından bir markayı takip ediyor. Aynı nefeste, çok fazla tanıtım mesajı (başka bir deyişle spam gönderen) yayınlarsanız, sosyal medya kullanıcılarının yüzde 46'sının bir markanın fişini çekeceğini belirtmek önemlidir. 

 

Sosyal medya, marka bilinirliğini artırmak, yeni müşterilere ulaşmak ve mevcut müşterileriniz veya endüstrinizdeki diğer uzmanlarla değerli ilişkiler kurmak için mükemmel bir kaynak olabilir.

 

Tutarlı sayfa markalamayı uygulamak

 

Sosyal hesaplarınızda profil resimlerinizi kontrol edin. Bir web tasarım geliştiricisi iseniz ve sosyal hesaplarınızda net, doğru boyutta resim yoksa, potansiyel müşterilerin işinizin kalitesi hakkında ne düşüneceğini düşünüyorsunuz? Sosyal medya profillerinizi ilk izlenim olarak düşünün.

Tutarlılık, potansiyel bir müşterinin gözünde güvenilirlik anlamına geldiğinden, tutarlı marka bilinci oluşturma varlıklarını kanallar arasında kullandığınızdan emin olmak isteyeceksiniz.

Logonuzun aynı biçimlendirildiğinden ve aynı renk şemalarını kullandığınızdan emin olun ve mümkünse, her bir platforma yayın yaparken en uygun fotoğraf boyutunu kullanmaya çalışın. Feed'iniz farklı ebat ve nitelikteki bir sürü fotoğraf içeriyorsa, biraz dağınık ve kaotik görünebilir ve şirketinizle ilgili olanları ima etmek istemezsiniz.

Bunu iyi yapan bir web  tasarım ajansı harika bir örnek Pointer Creative'dir . İşe başlama, tatil resmi veya blog yazısı gönderme olsun, tekrar eden içeriklerinin çoğu tutarlı marka bilinci oluşturma ve tasarım kullanır.

Kanalların resimlerini daha kolay göndermek için, her sosyal platform için en uygun görüntü boyutlarını özenle özetleyen Sprout Social tarafından bir araya getirilen bir kaynaktır .

 

Profil tanımlarını dikkatlice hazırlayın

 

Her tür hesap açıklamasında veya biyolojide, kim olduğunuzu ve ne yaptığınızı hızlı ve doğru bir şekilde belirtmek istersiniz. Burada karakter sayısı sınırlı, bu yüzden seçtiğiniz kelimeleri dikkatli olmak isteyeceksiniz. SEO araştırması yapmak için biraz zaman ayırın, SEMrush gibi bir araçla ve işinizle alâkalı olan açıklamalarınıza herhangi bir yüksek arama hacimli kelimeleri uygulayıp uygulamayacağınıza bakın. Arama hacmi ile alakalılığı asla feda etmeyin.