Web Tasarımcıların Müşteri İlişkileri - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
Web Tasarımcıların Müşteri İlişkileri

Web Tasarımcıların Müşteri İlişkileri

Web tasarım projesine başlamak yoğun bir iş olabilir. Bir sürü hareketli parça var ve müşteriler yüksek kaliteyi bekliyorlar. Hedef tanımlama, kapsam tanımlama, site haritası, içerik oluşturma, kullanıcı arabirimi tasarımı, site testi, bunlar web tasarım sürecinin en yaygın içerdiği unsurlardır. Bir web sitesi tasarlarken göz önünde bulundurmanız gereken birkaç web tasarım ipucunu inceleyin. Bu, bir işletmenin bir müşteriye satış yaptığı tüm web siteleri için geçerlidir.

 

 

Müşterinizin bir web sitesi sahibi olma fikrine ne kadar tecrübeli olduğuna bağlı olarak, gerçekten ihtiyaç duyduklarını ifade edebilmelidir. Projenin ortasında bir istemcinin "bu benim istediğim şey değil" demesi daha kötü olabilir. Bu nedenle, müşteriniz ile ilk iletişiminiz sırasında beklentileri belirlemek son derece önemlidir.

 

Hedefi tanımlayın;

 

Bu, önceki nokta ile doğrudan ilişkilidir. Oldukça basit bir şekilde, net bir hedefi olmayan bir web sitesinde başarılı olma şansı yoktur. Hedef, siz ve müşterinizin birlikte tanımlamanız gereken bir şeydir. Hedefin açıkça tanımlanması, ölçülebilir olması ve ulaşılabilir olması gerekmektedir.