Web Tasarımda Profesyonel ve Tutarlı Bir Deneyim Edinmek - Lacivert Tanıtım Medya Anonim Şirketi
Web Tasarımda Profesyonel ve Tutarlı Bir Deneyim Edinmek

Web Tasarımda Profesyonel ve Tutarlı Bir Deneyim Edinmek

Web tasarım portföyünüzü diğer tasarım projelerinde olduğu gibi değerlendirmelisiniz. Her proje sayfasının tutarlı düzenleri, yazı stilleri ve görüntü boyutları olmalıdır. Web tasarım portföyünüzün her sayfası renk, düzen ve deneyim bakımından benzerlikleri paylaşmalıdır. Tutarlılığı kontrol etmek için bir diğer önemli nokta, metin kullanımınızdır. Tipografi portföy sitenizdeki tonlamayı, özellikle analizinizde ayarlamanıza yardımcı olacaktır. Ancak, tasarım örneklerinizin hiçbir zaman dikkatini çekmediğinden emin olmak isteyeceksiniz. Çalışmalarınızın kullanıcı için odak noktası olarak kalmasını sağlamak için tipografinizi sınırlamayı deneyin.

 

Web tasarım portföyünüzün birincil amacı, tasarım yeteneklerinizi sergilemek ise de, potansiyel müşteriler işinizin işletmelerin başarıya ulaşmasına nasıl yardımcı olduğunu görmek isteyecektir. Bu açıklayıcı araçlar, tasarımınızın arkasındaki mantığı ve projenin oluşturulduğu bağlamı açıklamanıza izin verir.  Proje geçmişi açıklaması, zaman çizelgeleri, bütçe kısıtlamaları ve tasarım projesinin amacı da dahil olmak üzere proje için bağlam sağlar. Proje amaç ve hedefleri her web tasarım projesi amacı ile ilişkili somut amaç ve hedeflere sahip olması gerekir.  

 

 

Yaratıcı strateji web tasarımın ardındaki düşünce süreciniz, açıklamanız gereken yerdir. Bu, tasarım tekrarları, araştırma süreçleri veya yaratıcı bilgiler gibi olabilir. Sadece tasarım göstermeyin, belirli öğelerin ve görüntülerin neden niçin kullanıldığını açıklayın ve yaratıcı süreci hakkında detaylı bir şekilde giriş yapın.

 

Başarı metrikleri ve sonuçları bazen bir müşteriden nicelenebilir ve sonuçlar almak zor olsa da, işinizin geçmiş müşterilerin sonuç almasına yardımcı olabileceğini umut ederseniz. Projedeki rolünüz, bir ekip üzerinde çalıştıysanız, rolünüzün projenin içinde olduğunu ve yaptığınız katkıyı belirtmeniz gerekir.Müşteri referansları potansiyel müşterileriniz için bir başka güven arttırıcıdır. Bunlar, işyerinizle olan müşterinizin memnuniyetini gösteren basit, iki cümle teklifi olabilir. 

 

İletişim bilgilerinizi kolayca erişilebilir hale getirin

 

Görsel tasarımlarınız portföyün odağı olmalı, kişisel iletişim bilgileriniz de eşit derecede önem taşıyor. Kiminle, deneyiminizle ve kimlik bilgilerinizle ilgili biraz ayrıntı verin. Tasarımlarınızın kendileri için konuşmasını istediğiniz gibi, çok sözcük anlamayın. Portföyünüzün amacı, potansiyel müşterileri çekmek ve onları işe almaya ikna etmektir. Onların ilgisini çekebiliyorsanız, iletişim bilgileriniz hazır olmalı ve iletişime geçme süreci basit olmalıdır. Bunu kolaylaştırmanın en iyi yolu, ad, e-posta adresi ve projenin kısa bir açıklaması gibi temel ayrıntıları soracak bir iletişim formu eklemektir. Bir form, potansiyel müşterilerinize size ulaşmaya çalışmak için daha az zaman harcamakta ve tasarım çalışmalarınızı daha çok zaman harcamaktadır.

 

Ziyaretçilerinizi, size sundukları iş hakkında daha fazla bilgi edinmek için size ulaşmasını teşvik eden harekete geçirici mesajlar eklemeyi unutmayın. Basit örnekler arasında "Bir teklif isteyin", "birlikte çalışalım" veya "Birlikte çalışalım" başlıkları yer alabilir. Bunlar kullanımı çok güzel olsa da, yaratıcılığınızı ve kişisel yeteneklerinizi sergileyen bazıları bulmaya çalışın.